ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΧΟΚΕΫ

       

 

Πρωταθλήματα
à Εθνικά
â Outdoor

à Indoor

à Βαλκανικά
à Ευρωπαϊκά

Εθνικά Πρωταθλήματα Χόκεϋ

Αγωνιστική περίοδος 2009-2010

Το Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2010 ξεκίνησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χόκεϋ επί Χόρτου όλων των κατηγοριών, το οποίο διοργανώνεται από την Ελληνική Ομοσπονδία Χόκεϋ, ΕΛ. Ο. Χ.

Οι αγώνες Ανδρών, Γυναικών και Εφήβων θα διεξάγονται στο Ολυμπιακό γήπεδο Χόκεϋ, που βρίσκεται στο πρώην αεροδρόμιο του Ελληνικού, ενώ οι αγώνες των κατηγοριών Παίδων/Κορασίδων και Παμπαίδων/Παγκορασίδων θα διεξαχθούν στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ε.Α.Κ.Ν. Αγ. Κοσμά. Οι αγώνες των ομίλων της Πελοποννήσου θα διεξαχθούν σε γήπεδα που θα ενοικιάζει η ΕΛ.Ο.Χ για το σκοπό αυτό.


        ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011
arrow
Πρόγραμμα αγώνων 2011
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2010
arrow
Πρόγραμμα αγώνων και αποτελέσματα ανά κατηγορία
arrow
Πρόγραμμα αγώνων ανά ημερομηνία (όλες οι κατηγορίες) excelfile
arrow
Κατάταξη ανά κατηγορία
arrow
Σκόρερς ανά κατηγορία excelfile
arrow
Κάρτες ποινών ανά κατηγορία excelfile

 

  • Ανδρών
  • Γυναικών
  • Εφήβων
  • Παίδων/Κορασίδων
  • Παμπαίδων/Παγκορασίδων

Πρόγραμμα Αγώνων και Αποτελεσμάτων
Κατηγορία: Ανδρών
Αγων/κή
Ημ/νία
Ημέρα
Ώρα
Γήπεδο
Αποτέλεσμα
21/02/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Αγ. Κοσμάς
0-7
21/02/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ
Αγ. Κοσμάς
0-2
ΑΝΑΒΟΛΗ     Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ
Αγ. Κοσμάς
 
21/02/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Α.Σ.ΣΧΟ.Π.
Αγ. Κοσμάς
3-1
28/02/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Ολυμπιακό
2-3
28/02/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ολυμπιακό
3-0
28/02/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό
5-1
28/02/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ Ολυμπιακό
0-17
07/03/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό  
07/03/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Ολυμπιακό  
07/03/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Ολυμπιακό  
07/03/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Ολυμπιακό  
14/03/10
ΚΥΡ
10:30
Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ Ολυμπιακό  
14/03/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ολυμπιακό  
14/03/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Ολυμπιακό  
14/03/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό  
21/03/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Ολυμπιακό  
21/03/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Ολυμπιακό  
21/03/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό  
21/03/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Ολυμπιακό  
28/03/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ Ολυμπιακό  
28/03/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό  
28/03/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Ολυμπιακό  
28/03/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ολυμπιακό  
11/04/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ Ολυμπιακό  
11/04/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Ολυμπιακό  
11/04/10
ΚΥΡ
13:30
Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό  
11/04/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Ολυμπιακό  
18/04/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Ολυμπιακό  
18/04/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό  
18/04/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό  
18/04/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Ολυμπιακό  
25/04/10
ΚΥΡ
10:30
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Ολυμπιακό  
25/04/10
ΚΥΡ
12:00
Α.Ο.Χ. ΑΝΑΒΡΥΤΑ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό  
25/04/10
ΚΥΡ
13:30
Α.Ο.Χ. ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑΣ Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ολυμπιακό  
25/04/10
ΚΥΡ
15:00
Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Α.Σ.Κ.Π.Β. ΟΙΝΟΦΥΤΑ Ολυμπιακό  

Ο 1ος και ο 2ος στην Βαθμολογία περνάνε αυτόματα στην ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ. Για να βγει ο 3ος και 4ος της Τελικής Φάσης θα πραγματοποιηθούν οι κάτωθι αγώνες:

Αγων/κή
Ημ/νία
Ημέρα
Ώρα
Γήπεδο
Αποτέλεσμα
Τ.Φ.1
09/05/10
ΚΥΡ
11:00
3ος βαθμολογίας 6ος βαθμολογίας Ολυμπιακό
Τ.Φ.2
09/05/10
ΚΥΡ
13:15
4ος βαθμολογίας 5ος βαθμολογίας Ολυμπιακό

Αγώνες Τελικής Φάσης:

Αγων/κή
Ημ/νία
Ημέρα
Ώρα
Γήπεδο
Αποτέλεσμα
Τ.Φ.3
16/05/10
ΚΥΡ
11:00
1ος βαθμολογίας Νικητής αγώνα Τ.Φ.2 Ολυμπιακό
Τ.Φ.4
16/05/10
ΚΥΡ
13:15
2ος βαθμολογίας Νικητής αγώνα Τ.Φ.1 Ολυμπιακό
Για 1η & 2η θέση
30/05/10
ΚΥΡ
11:00
Νικητής Τ.Φ.3 Νικητής Τ.Φ.4 Ολυμπιακό  
Για 3η & 4η θέση
30/05/10
ΚΥΡ
13:30
Ηττημένος Τ.Φ.3 Ηττημένος Τ.Φ.4 Ολυμπιακό  



Πρόγραμμα Αγώνων και Αποτελεσμάτων
Κατηγορία: Γυναικών
Αγων/κή
Ημ/νία
Ημέρα
Ώρα
Γήπεδο
Αποτέλεσμα
21/02/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Ολυμπιακό
1-0
21/02/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό
0-1
28/02/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ολυμπιακό
10-0
28/02/10
ΚΥΡ
18:00
Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό
1-1
07/03/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Ολυμπιακό  
07/03/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό  
14/03/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Ολυμπιακό  
14/03/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό  
21/03/10
ΚΥΡ
16:30
Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Ολυμπιακό  
21/03/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Ολυμπιακό  
28/03/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Ολυμπιακό
28/03/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό
11/04/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ολυμπιακό  
11/04/10
ΚΥΡ
18:00
Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό  
18/04/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Ολυμπιακό  
18/04/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Ολυμπιακό  
25/04/10
ΚΥΡ
16:30
Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Ολυμπιακό  
25/04/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Π.Σ. ΔΙΑΣ Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Ολυμπιακό  
10η
09/05/10
ΚΥΡ
16:30
Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ Α.Σ. ΣΚΟΥΡΤΑΝΙΩΤΗΣ Ολυμπιακό  
10η
09/05/10
ΚΥΡ
18:00
Α.Ο.Χ. ΥΜΗΤΤΟΣ Α.Π.Σ.Β. ΑΓ. ΛΑΖΑΡΟΣ Ολυμπιακό  

Οι αγώνες της Τελικής Φάσης θα προγραμματιστούν μετά το τέλος της Α' Φάσης. Στις 16 Μαϊου θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες διασταύρωσης των δύο πρώτων ομάδων του ομίλου της Αθήνας με τις δύο πρώτες ομάδες του ομίλου του Άργους. Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί ο μικρός τελικός μεταξύ των ηττημένων ομάδων και ο τελικός μεταξύ των νικητριων ομάδων από τους αγώνες διαστραύρωσης.



Πρόγραμμα Αγώνων και Αποτελεσμάτων
Κατηγορία: Εφήβων
Αγων/κή
Ημ/νία
Ημέρα
Ώρα
Γήπεδο
Αποτέλεσμα
30/01/10
ΣΑΒ
14:00
Α.Π.Σ. ΑΡΗΣ
ΙΛΙΟΥ
Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Ολυμπιακό
0 - 1
30/01/10
ΣΑΒ
15:30
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Ολυμπιακό
2 - 7
6/02/10
ΣΑΒ
14:00
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Α.Π.Σ. ΑΡΗΣ
ΙΛΙΟΥ
Ολυμπιακό
2 - 1
6/02/10
ΣΑΒ
15:30
Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Ολυμπιακό
9 - 1
27/02/10
ΣΑΒ
14:00
Α.Π.Σ. ΑΡΗΣ
ΙΛΙΟΥ
Α.Π.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Ολυμπιακό
 
27/02/10
ΣΑΒ
15:30
Α.Σ.ΣΧΟ.Π. Α.Ο.Χ. ΝΑΠΑΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Ολυμπιακό
 
           
           
             
             
             
             
             
             
Τ.Φ.
             
Τ.Φ.
             
Τ.Φ.
             
Τ.Φ.
             


Πρόγραμμα Αγώνων και Αποτελεσμάτων
Κατηγορία: Παίδων / Κορασίδων
Αγων/κή
Ημ/νία
Ημέρα
Ώρα
Αποτέλεσμα
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
6η 
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
10η
           
10η 
           
10η
           
Τ.Φ.
           
Τ.Φ.
           
Τ.Φ.
           
Τ.Φ.
           


Πρόγραμμα Αγώνων και Αποτελεσμάτων
Κατηγορία: Παμπαίδων / Παγκορασίδων
Αγων/κή
Ημ/νία
Ημέρα
Ώρα
Αποτέλεσμα
           
           
           
           
           
           

 

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ

Ειδική προκήρυξη πρωταθλημάτων
αγωνιστ. περιόδου 09-10
Περισσότερα

Πρακτικό κλήρωσης πρωταθλημάτων
Περισσότερα

ΑΡΧΕΙΟ

Αποτελέσματα Εθνικών Πρωταθλημάτων

2008-2009
 

 
     

 

 

 

 

 

 

 

Πνευματικά δικαιώματα © ΕΛ.Ο.Χ.